Wycieczka szkolna do Krakowa i Wieliczki
23 kwietnia 2018 roku pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Krakowa i Wieliczki. Wyjazd zorganizowaliśmy we współpracy z biurem podróży Jaga z Radlina. W wyprawie wzięli udział uczniowie klas III-VI.
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Kraków. Spacerując brzegiem Wisły odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego i zrobiliśmy przy nim pamiątkowe zdjęcie. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie. Zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu. Zobaczyliśmy tu grobowce królów polski. Zatrzymaliśmy się przy Krzyżu św. Jadwigi. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści dotyczących historii naszego kraju. Obejrzeliśmy groby Józefa Piłsudskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich. Przed południem udaliśmy się na Rynek Krakowski, by posłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. Później poszliśmy do Sukiennic, by kupić pamiątki. Pierwsza część wycieczki zakończyła się odpoczynkiem i obiadem w MacDonaldzie.
Po zwiedzaniu Krakowa pojechaliśmy autokarem do Wieliczki. Zwiedziliśmy tu zabytkową Kopalnię Soli. Obejrzeliśmy Kaplicę św. Kingi, podziemne jeziora, salę koncertową, pomnik króla Kazimierza, pięknie wykonane z soli żyrandole oraz zachwycające płaskorzeźby przedstawiające sceny z Nowego Testamentu. Cieszyliśmy się, gdy mogliśmy zeskrobać ze ścian trochę soli. Po wyjściu z kopalni poszliśmy na pyszne lody.
Wycieczkę uważamy za udaną. Zdobyliśmy nowe informacje na temat historii i tradycji naszego kraju. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Kraków i Wieliczkę.
Jakub Mrozek