AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowie
"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

12 lutego 2021 21:00 | Aktualności

Eksperymenty z wodą - zajęcia w przedszkolu

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty badawcze.

W tym tygodniu nasze przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, podczas których badały właściwości fizyczne wody. Po zastosowaniu metody aktywizującej- burzy mózgów - można było zauważyć, że dzieci posiadają już znaczną wiedzę na temat znaczenia wody w przyrodzie i w życiu człowieka. Następnie wykorzystując swoje zmysły dzieci określały kolor, zapach, smak wody. Badały także zjawisko rozpuszczalności różnych substancji w wodzie. Wyciągały trafne wnioski z doświadczenia, potrafiły określić, jakie substancje rozpuszczają się w wodzie, a jakie nie. Nie zabrakło również eksperymentów takich jak np ,,Wędrująca woda" czy zabawy sensorycznej ,,Ciecz nienewtonowska", która dostarczyła dzieciom wiele radości. W piątek 12 lutego odwiedziła nas nasza Pani Dyrektor, która w ramach działania koła eksperymentalnego działającego w szkole opowiedziała przedszkolakom o prawach fizyki oraz zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania kolorowych mydełek. Z pewnością była to jedna z lepszych atrakcji, która wywołała na twarzach dzieci szerokie uśmiechy.

Tego typu zajęcia są wspaniałą okazją do rozbudzania ciekawości poznawczej dzieci, do prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków; przyczyniają się do rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego, ćwiczą koncentrację uwagi i spostrzegawczość.

 

 

Przeczytano: 60 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

covid
DBI
Nie truj sąsiada