AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowie
"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

09 grudnia 2019 21:03 | Aktualności

Szkoło Pomóż i Ty

Uczniowie naszej  szkoły cyklicznie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych.  Jedną z nich jest zbiórka  funduszy na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Dzięki tym działaniom wspólnie wkraczamy w świat wartości takich jak otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć!

Dzięki zaangażowaniu szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach Fundacji Pomóż i Ty pomoc otrzymali  niepełnosprawni rówieśnicy naszych uczniów, którzy uwierzyli, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy.

Tegoroczna akcja „ Otwórzmy Bartkowi drzwi do zewnętrznego świata” miała na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z realizacji swoich marzeń.  Chłopiec uwielbia samochody i podróże, a dwuosobowy skuter inwalidzki jest spełnieniem jego marzeń.

W dniach 5 i 6 grudnia Samorząd Uczniowski rozprowadzał cegiełki – pomoce edukacyjne (m.in. tabliczki mnożenia, zasady ortograficzne,  najważniejsze daty historyczne, kalendarz). Całkowity dochód z akcji przeznaczony będzie na pomoc wspomnianemu wyżej Bartkowi, którego  marzeniem jest spędzanie czasu na łonie natury. 

Cieszymy się, że nasi uczniowie z chęcią angażują się w pomoc innym oraz  mają bardzo pozytywny stosunek do osób potrzebujących  i cierpiących.

Opiekun SU Agnieszka Kłobuch

Przeczytano: 223 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

covid
DBI
Nie truj sąsiada