"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

31 października 2019 13:08 | Aktualności

I miejsce w Międzygminnym Konkursie "Czytam i słucham ze zrozumieniem"


30 października 2019r. trzy uczennice naszej szkoły – Magdalena Wszołek, Antonina Niewolik i Klaudia Gosek - wzięły udział w Międzygminnym Konkursie „Czytam i słucham ze zrozumieniem”. W konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych z Pogrzebienia, Kobyli, Pstrążnej i Rzuchowa. Spotkanie najlepszych czytelników szkół odbyło się w Szkole Podstawowej w Kobyli.
Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem na poziomie dosłownym i przenośnym, umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, kształtowanie postawy kompetentnego i świadomego odbiorcy tekstu literackiego oraz zachęcanie do zdobywania wiedzy i umiejętności. Konkurs przebiegał w trzech etapach, za każdym razem uczniowie musieli rozwiązać test czytania lub słuchania ze zrozumieniem.
Nasze uczennice wykazały się doskonałą umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem. Wszystkie dziewczynki uzyskały wysoką liczbę punktów za poszczególne testy. Cieszymy się, że Magdalena Wszołek z klasy piątej zaprezentowała wysoki poziom umiejętności czytelniczych i zdobyła I miejsce w konkursie. Jesteśmy dumni z naszych uczennic, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Przeczytano: 164 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Nie truj sąsiada
DBI 2020