"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

23 września 2019 22:20 | Aktualności

Policjant w szkole

20.09.2019r. naszą szkołę odwiedził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w Raciborzu. Przeprowadził pogadankę z dziećmi klas I – III na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w domu, zachowania wobec nieznajomych czy psa, który może zaatakować. Przypomniał i przeprowadził z uczniami ćwiczenie, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Wybrany uczeń zademonstrował, jak to się robi prawidłowo. Policjant przypomniał o tym, że należy przed przejściem przez pasy zatrzymać się i rozejrzeć i upewnić się, że droga jest bezpieczna.
Ważnym elementem bezpieczeństwa jest ostrożność wobec osób nieznanych, które możemy spotkać na drodze lub u nas w domu. Dzieci doskonale wiedziały, że nie wolno wpuszczać do domu nieznajomych osób i z nimi rozmawiać.
Uczniowie zademonstrowali panu policjantowi, jak należy się zabezpieczyć przed atakiem psa, przyjęli postawę tzw. żółwia. Policjant przypomniał uczniom, że jadąc rowerem, dla własnego bezpieczeństwa powinni mieć na głowie kask, a po drodze mogą się poruszać wyłącznie pod opieką osoby dorosłej jadąc chodnikiem. Wspomniał, że ważnym elementem ubioru, po zmroku, są odblaski, które musi mieć każda osoba idąca poza terenem zabudowanym.
Myślę, że uczniowie zapamiętali te ważne zasady bezpieczeństwa i będą je stosować na co dzień.

Izabela Janczar

Przeczytano: 94 razy. Wydrukuj|Do góry

Nie truj sąsiada
DBI 2020