"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

22 maja 2019 10:09 | Aktualności

Przerwa na czytanie…


            15 maja 2019 roku nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Była to już IV edycja akcji, która odbywa się od 8 do 15 maja 2019 roku i jest realizowana w związku z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Wydarzenie odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            W naszej szkole do akcji przystąpili wszyscy uczniowie szkoły, od klasy pierwszej do szóstej, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. Łącznie na jednej przerwie jednocześnie czytało 90 osób (83 uczniów i 7 pracowników). Uczniowie zostali  rozmieszczeni na najwyższym piętrze szkoły, w pobliżu biblioteki; zajmowali szkolną czytelnię, w której utworzono „strefę czytania” dla klasy I i II oraz dwie sale lekcyjne, w których czytali samodzielnie uczniowie klas starszych. Najmłodszym uczniom szkoły wybraną baśń Hansa Christiana Andersena czytała wychowawczyni klasy I.

            Akcja spotkała się z zainteresowaniem większości uczniów. Warto pokazywać najmłodszym, że można czytać zawsze i w każdym miejscu.

Przeczytano: 240 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Nie truj sąsiada
DBI 2020