"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

25 marca 2019 17:09 | Aktualności

Udział naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie “Kangur Matematyczny”

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyła w „Kangurze Matematycznym”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Zadania rozwiązywane są jednocześnie  przez wszystkich uczestników.

Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Bierze w nim udział około 6 mln uczestników z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach. Najlepsi uczniowie mają możliwość uzyskania następujących tytułów:

  1. LAUREAT
  2. BARDZO DOBRY
  3. WYRÓŻNIONY

Są to miejsca nagradzane przez kapitułę “Kangourou Sans Frontières”.

Zadania w teście mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.

W naszej szkole konkurs został przeprowadzony w  czwartek 21 marca 2019 r. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas IV – VI.

W dniu konkursu każdy uczestnik otrzymał upominek- układankę przestrzenną.

W maju otrzymamy informację o efektach pracy naszych uczniów.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Mirosława Twardzik

Przeczytano: 307 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Nie truj sąsiada
DBI 2020