"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

Aktualności

21 listopada 2018 07:02 | Aktualności

Polsko - czeskie spotkanie z walcem wiedeńskim

   

   20 listopada odbyło się pierwsze działanie polsko - czeskiego projektu realizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny  w Rzuchowie oraz partnerską szkołę w Brance u Opavy. Projekt pod nazwą: "Polsko - czeska podróż po Europie" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z Budżetu Państwa RP.
   Pierwsze wspólne działanie odbyło się w Rzuchowie, wzięło w nim udział 30 uczniów z klasy czwartej i piątej z Polski i Czech. Podróż po Europie rozpoczęliśmy od Austrii, spotkanie przebiegało pod hasłem "Polsko - czeskie spotkanie z walcem wiedeńskim".
   Uczniowie zostali podzieleni na dwie mieszane grupy. Każda z nich brała udział w warsztatach muzycznych i tanecznych. W czasie zajęć muzycznych dzieci ćwiczyły grę na dzwonkach chromatycznych do fragmentu utworu Johana Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem", a także poznawali sylwetki i utwory polskich i czeskich kompozytorów epoki romantyzmu: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki,  Bedřicha Smetany i Antonína Dvořáka. Podczas warsztatów tanecznych uczniowie zmagali się z nauką walca wiedeńskiego, który został zaprezentowany na zakończenie działania.
   To był dla wszystkich dość wyczerpujący dzień, ale do domów wracaliśmy zadowoleni i uśmiechnięci, pełni nowych doświadczeń i wrażeń. W kolejnych działaniach odwiedzimy Niemcy i Holandię.
 Mirosława Twardzik
koordynator projektu
 

Przeczytano: 275 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Nie truj sąsiada
DBI 2020