Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowie
http://zsprzuchow.kornowac.pl

09 września 2020 22:01 | Aktualności

Narodowe Czytanie 2020


To już dziewiąta edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej Narodowe Czytanie. W tym roku wspólnie czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Szóstoklasiści na lekcji języka polskiego przeczytali fragment dramatu romantycznego z podziałem na role. Wypowiedzi głównych postaci utworu odczytali: Magda – Alina, Tosia – Balladyna, Wdowa – Hania, Kirkor – Klaudiusz.
„Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. „Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury „Balladyny” według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji” – dodał w liście Prezydent.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Zdjęcia: