AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rzuchowie
"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej". Janusz Korczak

"Przez sport i turystykę wzmacniamy naszą przyjaźń"

 Razem na stoku!

W dniach od 26 do 27 lutego dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjechała wraz z tak samo liczną grupą uczniów ze szkoły partnerskiej w Brance u Opavy w czeskie góry Jeseniki, gdzie w zimowej atmosferze przeżyła wyjątkową przygodę, wędrując w górach i zjeżdżając na nartach. Pierwszego dnia uczniowie zostali podzieleni na grupy i pod okiem instruktorów uczyli się techniki zjeżdżania na nartach. Po godzinnej przerwie obiadowej dzieci znów założyły narty i dzielnie ćwiczyły zjazdy. Tego dnia zmęczeni wróciliśmy do Szkoły w Brance u Opavy, gdzie nasi uczniowie wspólnie zjedli kolację i przygotowali nocleg na sali gimnastycznej tejże szkoły.
 
Drugiego dnia polsko-czeska grupa po męczącej wędrówce wśród malowniczego, zimowego krajobrazu zdobyła szczyt Pradziada. Po krótkim odpoczynku wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci zeszli na dół, by w restauracji zjeść pyszny obiad.
 
Po posiłku rozpoczęła się podróż powrotna. W Brance u Opavy pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Czech i kontynuowaliśmy jazdę. Dla większości naszych uczniów była to pierwsza przygoda z nartami, ale jak zapewniają, na pewno nie ostatnia. Zadowoleni i zmęczeni w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.
 
Działanie „Razem na stoku” odbyło się w ramach projektu pt.”Przez sport i turystykę wzmacniamy naszą przyjaźń”. Cały projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „Przekraczamy granice”.
 
 
                                      
 
                                      
 
                                         
 
                               
        
                               
covid
DBI
Nie truj sąsiada